Güneş Pilleri

Güneş pilleri, elektronik düzeneklerin içerisinde kullanılan, küçük, yarı iletken, genellikle silisyum kullanılarak yapılan geniş yüzeylere uygulanan yüzeylerine gelen güneş enerjisini elektrik enerjisine çeviren diyotlardır.

Elektrikli Çit Cihazı

Güneş panelleri ve aküsü ile elektrik üretebilen, elektriği çitlere yollayıp koruyucu olarak kullanılmasını sağlayan portatif cihazlara elektrikli çit cihazı denir.

Güneş Paneli

Güneş enerjisini depolayarak elektrik enerjisine döndüren güneş panelleri, üzerlerindeki hücreler sayesinde bu işlemi gerçekleştirilmektedir.

Rüzgar Türbini

Rüzgar Türbini, Rüzgardaki kinetik enerjiyi önce mekanik enerjiye daha sonrada elektrik enerjisine dönüştüren sistemdir.

İnverter

Elektriksel bir güç dönüştürme elemanı olarak tanımlanabilen invertör, güç dönüştürücü ya da evirici olarak da adlandırılmaktadır.

Solar Akü

Solar aküler, güneş, rüzgar ve diğer yenilenebilir enerji sistemleri için enerji depolayan derin döngülü akülerdir.

Şarj Kontrol Cihazı

Şarj kontrol cihazı, akü ve panel arasında bulunan, akülerin verimli olarak şarj edilmesini sağlayan ve akülerden panellere gidebilecek ters akımları önleyen off-grid solar PV sistemler için oldukça önemli bir cihazdır

Solar Paketler

Solar sistemler, güneş enerjisinin elektriğe dönüştürülmesini sağlayan ve bunu ek bir maliyet olmadan gerçekleştiren sistemlerdir.

Güneş Enerjili Sulama

Mevsimsel olarak, sulamaya ihtiyaç olan zamanlarda güneş ışığı da bol olduğu için teknik olarak akıllıca düşünülmüş bir sistemdir.